2018 En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar?

2018 En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Banka

Her banka uygun şartların oluşturulması durumunda müşterilerine kredi ve kredi kartı imkanı tanımaktadır. Bankaların para kazanma noktasında tek gelir kaynağının faiz ve işlem getirisi olduğunu düşünürseniz. Burada kredi, konut ya da taşıt gibi ihtiyaca yönelik olarak nakit para alabileceğiniz kurum olan bankalar her türlü imkânları kullanarak müşterilerinin bu ihtiyaçlarını karşılama yoluna giderler.

İhtiyaç kredilerinde limitlere baktığımız zaman seçenek çok yüksek değildir. Ancak bazı bankaların 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi verebildiklerini biliyoruz. Dolayısıyla burada makalemizin başlığı olan 2018 en yüksek ihtiyaç kredisi veren bankaları listeleyebiliriz. Aşağı da bu bankaların isimleri yer almaktadır.

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Anadolubank
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Odeabank
 • Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • HSBC

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar müşterilerine en fazla 100 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi sağlayabiliyor.

2018 İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

İhtiyaç kredisi başvurusu artık eskiden olduğu gibi bankaya gidip başvuru yapıp beklemek durumunda olmadığınız bir işlem. Başvurunuzu internet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden de başvuru işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ancak internet üzerinden başvurunun da yalnızca ön talep noktasında olduğunu söylemeliyiz. Eğer ki krediniz onaylanırsa bu durumda yine şubeye giderek evrak imzalamanız gerekiyor. Başvuru sırasında sizden istenilen evraklar ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, Maaş bordrosu ya da gelir belgesi, ikametgâh belgesi (adınıza düzenlenmiş olan bir fatura)

Bazı bankalar kredi işlemleriyle ilgili olarak kefil talep edebiliyorlar. Bu durumda gayrimenkul tapuları da geçerli olabiliyor. Başvurunuzun ön mutabakatı oluştuğunda bu belgelerle birlikte banka şubesine gidiyorsunuz ve işleminizi gerçekleştiriyorsunuz.

Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Bazı bankalar ihtiyaç kredisi ile ilgili olarak müşterilerine çok fazla zorluk yaşatmıyorlar. Bazı belgelere ihtiyaç duyulmadan kredi verilebiliyor. Kolayca ihtiyaç kredisi veren bankalara baktığımızda ise ilk önce Aktif Bank, CepteTeb, Enpara ve ING Bank’ı görebiliyoruz

Aktif bank, CepteTeb ve Enpara bankaları müşterilerinden ihtiyaç kredisi durumunda herhangi bir belge istemiyor. ING Bank ise yaptığı değerlendirmeler sonucuna göre isteyebiliyor. Eğer ki değerlendirme olumlu sonuçlanırsa o zaman herhangi bir evrak talep edilmiyor. Bu bahsetmiş olduğumuz dört banka kefil talebinde de bulunmuyor.

İhtiyaç kredilerinde genelde istenilen gelir belgesi yönünde olacaktır. Ancak kredi sicilinizde herhangi bir bozulma yoksa ve daha önceki kredilerinizde herhangi bir sorun yaşamamışsanız bu durumda bankalar sizden bir gelir belgesi vs. talep etmeyebileceklerdir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz 5 banka diğerlerine göre çok daha basit ve müşterilerine güçlük çektirmeden ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Dolayısıyla kredi notunuz yerindeyse bankalar size kredi vermek için ellerinden geleni yapacaklardır. Sonuçta bankaların amacı müşterilerine uygun olan zemini hazırlamaktır.

Makale Yazarı: Katip DS3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.