Ağır Ceza Mahkemesi Müstemir Yetkileri Açıklandı

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından 06 Haziran 2016 yılı Yaz Kararnamesinin yayınlanmasından sonra adli ve idari yargı çevresinde görevli hâkim ve Cumhuriyet savcılarının görevlerine ilişkin değişiklikler ve çalışmalar devam etmektedir. Bu cihetle Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Dairesinin yapmış olduğu 30.06.2016 tarih ve 1110 sayılı kararı ile bazı yer ağır ceza mahkemesi başkanlarının müstemir yetkileri belirlenmiştir. Açıklanan yetkilere ilişkin olarak 1.  bölge ağır ceza mahkemesi başkanları ile 2. ve 3. bölgelerde görevli ağır ceza mahkemesi başkanların müstemir yetkilerine ilişkin yetki kararnamesi listesi aşağıda yer almaktadır.

 

Makale Yazarı: Aydın Özsan

2015 yılından bu yana tasarım, programlama, sunucu yönetimi ve web teknolojileri üzerinde çalışıyorum. Doğayı çok severim.

1 Yorum “Ağır Ceza Mahkemesi Müstemir Yetkileri Açıklandı

  • istanbul

    (9 Ağustos 2016 - 15:30)

    #SomaDavası 'nın 9. duruşması bugün 'da Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak. Duruşmadan gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. + İlave olarak Kim ki ihanet içine girdiyse; kim ki vatanına milletine ve dinine hiyanet ettiyse; en ağır ceza ile iki cihanda hesabını vesin inşallah!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.